ترانسفورماتورهای فوق توزیع وقدرت

شركت آریا ترانسفو قدرت، یکی از شركت های گروه آریا ترانسفو بوده كه با هدف تولید انواع ترانسفورماتور قدرت تاسیس گردیده است.
این شرکت با سرمایه گذاری زیاد در زمینه ی ماشین آلات مدرن و تمام اتوماتیک و تجهیزات کارگاهی پیشرفته ، دانش فنی و نرم‌افزارهای پیشرفته طراحی و همچنین مهندسین مجرب و با دانش فنی بالا و با استفاده از مواد اولیه مرغوب سعی دارد محصولات با کیفیت و بر اساس نیاز مشتریان تولید نماید.

 

 

انواع محصولات
انواع محصولات
ترانسفورماتورهای شیفت فاز

ترانسفورماتورهای افزاینده نیروگاهی

ترانسفورماتورهاي نيروگاهي از مهمترين تجهيزات شبكه ی تولید انرژي هستند. این ترانسفورماتورها، ولتاژ خروجي ژنراتور را به سطح ولتاژ بالاتر تبديل كرده و نقش منتقل كننده انرژي ژنراتور به خط انتقال قدرت را ايفا مي‌كنند. این شرکت بر اساس درخواست مشتري و همچنين با در نظر گرفتن محدوديت‌هاي حمل و نقل، قابليت توليد انواع ترانسفورماتور نيروگاهي برای نيروگاههای حرارتي، سيكل تركيبي، آبي، بادي و ... بصورت سه‌فاز و يا تكفاز را دارا مي‌باشد.

درحال حاضر امکان تولید ترانسفورماتورهای نیروگاهی بصورت سه‌فاز تا سطح ولتاژ 420 كيلو‌ولت و توان 550 مگاولت‌آمپر و همچنین بصورت تكفاز تا سطح ولتاژ 420 كيلو‌ولت و توان 300 مگاولت‌آمپر وجود دارد.

ترانسفورماتورهای شبکه انتقال

ترانسفورماتورهای شبکه در پستهای انتقال و فوق توزیع مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت امکان ساخت انواع ترانسفورماتور و اتو ترانسفورماتور قدرت شبکه از توان 2 تا 550 مگا‌ولت‌آمپر و رديف ولتاژ تا 420 كيلو‌ولت را دارا مي‌باشد.

اتوترانسفورماتورهاي قدرت عموما براي اتصال در شبكه های قدرت داراي سطوح ولتاژي مختلف، مانند 400 کیلو ولت به 230 کیلو ولت استفاده مي‌شوند. در صورتي كه سطوح ولتاژي دو شبکه نزديك به هم باشند، استفاده از اتوترانسفورماتور مقرون به صرفه تر از ترانسفورماتور با سيم‌پيچ مجزا خواهد بود و در توانهای یکسان ابعاد فیزیکی کوچکتری نسبت به ترانسفورماتورهای با سیم پیچ مجزا خواهند داشت. محاسبات شار نشتي در اکتیو پارت و تلفات با توجه به شرايط بارگيري مختلف ، تحلیل ولتاژ گذرا و میدان الکتریکی برای رسیدن به ساختار عایقی مطمئن و مطلوب و همچنین بررسی نیروهای الکترودینامیکی در شرایط اتصال کوتاه از پيچيدگي‌هاي خاص طراحي اتوترانسفورماتورها مي‌باشد.

ترانسفورماتورهای کمکی - زمین

در پست های انتقال، بمنظور تشخیص خطای تکفاز به زمین زمانیکه نقطه ستاره زمین شده وجود نداشته باشد از ترانسفورماتور زمین جهت ایجاد نقطه نوترال مجازی استفاده می شود. در حالت متقارن جریانی از ترانسفورماتور زمین عبور نمی­کند ولی در حالت اتصال کوتاه جریان خطا از آن عبور کرده و رله­هایی که در مسیر قرار دارند این جریان را تشخیص می دهند. گروه اتصال ترانسفورماتورهای زمین معمولا ZN است و در اکثر مواقع ترانسفورماتور زمین شامل سیم پیچی دیگری بمنظور تغذیه داخلی پست بوده که این مجموعه ترانسفورماتور کمکی-زمین نامیده می شود.

 

 

راکتورهای موازی

راكتورهاي موازي بهينه ­ترين و با صرفه‌ترين تجهيزاتي می­باشند كه براي کنترل ولتاژ،  جبرانسازي خاصيت خازني، کاهش اثر فرانتی  و توليد توان راكتيو خطوط انتقال ولتاژ بالا يا براي خطوط انتقال طولاني استفاده مي‌گردند. اتصال راكتورها به شبکه، روشی مناسب و کم هزينه‌ جهت بهبود پروفيل ولتاژ و جلوگيري از آسيب به تجهيزات خطوط انتقال مي‌باشد. در حال حاضر با وجود دانش مهندسي بروز و بکارگیری نرم‌افزارهاي مدرن، امکان طراحی و ساخت راكتورهاي موازي با  قدرت 100 مگاوار و ولتاژ 420 کیلوولت وجود دارد.

درخواست اطلاعات بیشتر
درخواست اطلاعات بیشتر
  • نام
  • نام خانوادگی
  • مدل محصول
  • ایمیل
تست
تست