اخبار آریاترانسفو
افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در همدان

 

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر و با سفر مهندس حمیدرضا چیت ‌چیان وزیر محترم نیرو به استان همدان، صبح شنبه شانزدهم بهمن ماه بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با ظرفیت کل 14 مگاوات به صورت دو واحد نیروگاه هفت مگاواتی به بهره‌برداری رسید.

شرکت آریا ترانسفو افتخار تامین دو مجموعه 4 دستگاهی ترانسفورماتور 1600 کیلو ولت آمپری کم تلفات برای هر کدام از این واحدهای نیروگاهی در مجموع 8 دستگاه را داشته است. نیروگاه هفت مگاواتی خلیج فارس در زمینی به وسعت 10 هکتار در مجاورت بزرگراه همدان – ساوه و نیروگاه هفت مگاواتی امیرکبیر در زمینی به مساحت 10 هکتار در نزدیکی پلیس راه همدان به طور همزمان افتتاح شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این آئین گفت: نیروگاه هفت مگاواتی خلیج فارس با سرمایه‌گذاری ایرانی و خارجی طراحی و با هزینه هشت میلیون یورو احداث شده استرضا تیموری افزود: برای ساخت و تجهیز این نیروگاه از تجهیزات تولید و ساخت داخل هم استفاده شده و ترانسفورماتورهای به کار رفته در نیروگاه و کلیه کابل‌ها از تولیدات داخلی استوی با بیان اینکه در مدت کمتر از 6 ماه عملیات احداث نیروگاه به اتمام رسید توضیح داد: هر یک از این نیروگاه‌های خورشیدی در زمینی به مساحت 10 هکتار و در مجموع با 16 میلیون یورو سرمایه‌گذاری احداث شده‌اندوی ادامه داد: قرارداد خرید تضمینی 20 ساله توسط شرکت سانا با سرمایه‌گذار منعقد شده که در این قرارداد برق تولیدی به ازای هر کیلووات ساعت پنج هزار و 200 ریال خریداری می‌شود.

وزیر نیرو در حاشیه افتتاح این نیروگاه‌ها گفت: بزرگترین نیروگاه خورشیدی در کشور یک مگاواتی بود که اکنون دو نیروگاه 7 مگاواتی که در مجموع 14 مگاوات است در همدان ساخته شدچیت‌چیان با بیان اینکه یکی از مزیت‌های این نیروگاه این است که آلودگی هوا ندارد، گفت: امکان ساخت نیروگاه خورشیدی در سایزهای بزرگ و کوچک متناسب با نیازهای منطقه وجود دارد. وی افزود: این دو نیروگاه با سرمایه‌گذاری دو کشور آلمان و ایرلند انجام شده است که امیدواریم در مدت کمی شاهد 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور باشیم.

شرکت آریا ترانسفو تولید کننده ترانسفورماتورهای کم تلفات ضمن تبریک به صنعت برق کشور، فراگیر شدن هرچه بیشتر استفاده از انرژی های پاک را به منظور توسعه پایدار و

حفظ محیط زیست آرزومند است. در ادامه تصاویری از این رویداد را نظاره خواهیم کرد.

       

ارسال نظر
نظرات تایید شده: نظرات تایید نشده:
* نام شما: ایمیل شما: (محرمانه) تلفن شما: (محرمانه)
* پیام شما:

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:
تازه سازی ارسال