بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از کارحانجات آریا ترانسفو

علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سفر به استان سمنان با همراهی علیرضا شریفی نژاد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با حضور در کارخانجات آریا ترانسفو از مرکز جوار بین کارگاهی آریا ترانسفو و خطوط تولید کارخانه آریا ترانسفو شرق و آریا ترانسفو قدرت بازدید نمودند. وی درحاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: تأسیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای جوار کارگاهی صنایع کمک می‌کند تا زمینه همکاری‌های متقابل را فراهم آوریم و در جهت افزایش توانمندی‌های منابع انسانی دو طرف که در نهایت منجر به افزایش بهره‌وری خواهد شد گام برداریم.

 اوسط هاشمی اظهار داشت: در راستای رسالت خطیر سازمان و در جهت نیل به آموزش نیروی انسانی به‌عنوان اصلی‌ترین سرمایه بنگاه‌های اقتصادی بر اساس ماده 110 قانون کار که کلیه واحدهای صنعتی تولیدی و خدماتی را دعوت به ایجاد مراکز کارآموزی جوار کارگاهی جهت آموزش کارکنان خود و تربیت نیروهای بومی استان ها جهت استفاده از فرصت های شغلی صنایع نموده در تلاش هستیم تا همواره در جهت کسب دانش و اشاعه مهارت گام برداریم.
وی تصریح نمود: در این راستا ایجاد مرکز آموزشی در کنار واحد تولیدی، صنعتی یا خدماتی و توجه بیشتر به امر آموزش به همراه استفاده از تجربیات و امکانات به‌واقع تأثیر به سزایی در ارتقاء سطح دانش و مهارت نیروی انسانی بنگاه‌های اقتصادی استان خواهد داشت.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در خصوص اهداف راه‌اندازی این مرکز خاطرنشان ساخت: گسترش آموزش‌های مهارتی و ارتقاء آموزش‌های شاغلین، حفظ و تداوم اشتغال، تسریع در نیل به اهداف کمی و کیفی واحدهای صنعتی، تبادل اطلاعات و دانش فنی فی‌مابین مراکز آموزشی و واحدهای صنعتی، استفاده از امکانات بالفعل و بالقوه مراکز و واحدهای صنعتی، تهیه استانداردهای مهارت مورد نیاز واحدهای صنعتی، تأمین منابع انسانی موردنیاز و همچنین همکاری در زمینه ارتقاء مهارت متخصصین صنایع و آموزش و جذب نیروهای بومی، افزایش بهره‌وری و در نهایت پایداری و توسعه بنگاه‌های اقتصادی از مزایای تأسیس مرکز جوار کارگاهی و از مهم‌ترین اهداف در این مسیر در نظر گرفته‌شده است.
ایشان بیان نمودند: تأسیس مراکز کارگاهی صنایع کمک می‌کند تا زمینه همکاری‌های متقابل را فراهم آوریم و در جهت افزایش توانمندی‌های منابع انسانی دو طرف که در نهایت منجر به افزایش بهره وری خواهد شد گام برداریم. وی اظهار امیدواری نمود با استقرار سیستم‌های آموزشی و مراکز جوار در صنایع بتوانیم گام مؤثری در جهت افزایش بهره‌وری و نیل به اهداف کمی و کیفی صنایع استانها  برداریم.
این مقام مسئول اذعان داشت: امیدواریم کلیه مدیران صنایع و شرکت‌های وابسته به بحث آموزش کارکنان و ارتقاء مهارت شاغلین و توانمندسازی نیروهای بومی  به‌عنوان یکی از اصولی‌ترین مباحث خود نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین در رابطه با مجموعه آريا ترانسفو تصریح نمود این مجموعه نمونه از بهترين توليدكنندگان و پیشرو در صنعت برق كشور است. وی با اشاره به فعاليت واحد توليدی آريا ترانسفو در استان سمنان، گفت: اين واحد توليدی از ظرفيت های مطلوب توليد تجهيزات صنعت برق در كشور محسوب می شود. علی اوسط هاشمی تصریح نمود: اين واحد توليدی يكی از ظرفيت های بالای توليد ترانسفورماتورهای قدرت و توزيع در کشور است که در استان سمنان ايجاد شده، از بهترين تجهيزات سطح يك دنيا در اين صنعت استفاده ومحصولاتی با كيفيت و قابل رقابت با نمونه های بین المللی توليد می نماید.

وی گفت: اين واحد توليدی صنعتی جوان با كيفيت بسيار بالا و محصولات در تراز بین المللی، علاوه بر هدفگذاری بازار داخلی بايد بازارهای جهانی را در برنامه داشته باشد و بی شک ما و مسئولین ذی ربط باید وظيفه خود بدانیم تا  از تمام شركت های داخلی حمايت و بازار فروش داخلی و خارجی برای آن ها ايجاد نموده و آن ها را ارتقاء داده و همراهی نماییم.


تا کنون ۸ مرکز جوار بین‌کارگاهی و ۱ مرکز جوارکارگاهی با هدف ارتقاء بهره وری و پیشرفت شاغلین در صنعت استان سمنان با مجوز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، آغاز به کار نموده‌است که مرکز جوارکارگاهی آریاترانسفو مجهزترین و فعالترین مرکز جوارکارگاهی استان سمنان می باشد و با اهمیت دادن  به امر آموزش برنامه های مدونی جهت ارتقاء کمی و کیفی دوره های آموزشی در سطح استان دارد. همچنین حسین اعتماد رضائی مدیر عامل مجموعه آریا ترانسفو نیز در این بازدید گفت:
این مجموعه تولیدی با ظرفیت تولید سالانه 30 هزار دستگاه انواع ترانسفورماتورهای توزیع روغنی تا ولتاژ 36 کیلو ولت و توان 4000 کیلو ولت آمپر، 5000 دستگاه انواع ترانسفورماتورهای خشک رزینی تا ولتاژ 36 کیلو ولت و توان 10000 کیلو ولت آمپر و 50000 مگاولت آمپر انواع ترانسفورماتورهای قدرت تا ولتاژ 420 کیلو ولت و توان 550 مگا ولت آمپر با فرصت اشتعال زایی ۱۰۰۰ نفر به فعالیت مشغول می باشد.
وی تصریح نمود :با توجه به برنامه افزایش تولید در مجموعه آریا ترانسفو، شرکت های زیر مجموعه در حال جذب نیروی انسانی مورد نیاز هستند و تا پایان سال جاری با استخدام 300 نفر در مشاغل کارشناسی و تکنسین های فنی سهم خود در اشتغال استان سمنان را در حد امکان ایفا خواهد نمود.

ارسال نظر
نظرات تایید شده: نظرات تایید نشده:
* نام شما: ایمیل شما: (محرمانه) تلفن شما: (محرمانه)
* پیام شما:

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:
تازه سازی ارسال