ترانسفورماتورهای خاص

گروه صنعتی آریا ترانسفو تولیدکننده انواع ترانسفورماتورهای خاص صنایع شامل ترانسفورماتورهای دو و چند ولتاژه، ترانسفورماتورهای پست موبایل، اتوترانسفورماتورها، راکتورهای سری و ... می‌باشد. این گروه با توجه به نیاز صنایع مختلف با استفاده از تکنولوژی و دانش فنی روز اروپای غربی با ماشین‌آلات و آزمایشگاه‌های مدرن فشارقوی و نیروی متخصص و مجرب آمادگی دارد بنا به نیاز مشتریان گرامی ترانسفورماتورهای خاص را طراحی و تولید نماید.

                                                                                                                 

انواع محصولات
انواع محصولات
ترانسفورماتورهای ضدحریق

این ترانسفورماتور اولین ترانسفورماتور طراحی شده با مایع استر در ایران می‌باشد. مایع استر روغنی غیرسمی  و سازگار با محیط زیست می‌باشد این مایع در محیط بیرون ترانسفورماتور تجزیه پذیر است و حتی در صورت نفوذ به آب های زیرزمینی آن را آلوده و سمی نمی کند.  همچنین مایع استر می‌تواند بدون کاسته شدن از ولتاژ شکست آن مقادیر بالایی از رطوبت موجود در ترانسفورماتور را به خود جذب کند که این موضوع باعث بهبود شرایط مواد عایقی داخل ترانسفورماتور و به دنبال آن افزایش عمر ترانسفورماتور می‌شود. دمای اشتعال مایع استر بیش از 250°C می‌باشد و دود و خاکستر حاصل از سوختن آن غیرسمی تر نسبت به سوختن روغن معدنی است که دمای اشتعال حدود 140 درجه دارد.

 

با توجه به اینکه پست محل نصب ترانسفورماتور در عمق 13 متری زیر زمین قرار دارد به منظور افزایش ایمنی در هنگام بروز خطا در این ترانسفورماتور از بوشینگ های Plug-in  و مایع استر استفاده شده است. استفاده از بوشینگ های Plug-in باعث افزایش ایمنی الکتریکی محیط و همچنین کاهش ابعاد نهایی ترانسفورماتور و درنتیجه کاهش فضای مورد نیاز برای نصب ترانسفورماتور می‌شود. این راه حل فنی بهترین گزینه برای پست های زیرزمینی فوق توزیع از نظر ایمنی حریق و فضای محدود مورد نیاز می باشد.

                             Design Characteristic

40/45/50MVA
Rated Power
132/20kV
Rated Voltage
KNAN/KNAF1/KNAF2
Cooling Type
YNd1
Vector Group
 

 

ترانسفورماتورهای کوره

شرکت‌ ترانسفورماتور کوره آریا، تولیدکننده انواع ترانسفورماتورهای کوره، یکسوساز، شیفت فاز، سیکلوکانورتر و راکتورهای سری مورد استفاده در صنایع، از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی آریا ترانسفو می‌باشد. این شرکت با توجه به نیاز صنایع مختلف از قبیل صنعت فولاد و سایر صنایع کشور با استفاده از تکنولوژی و دانش فنی روز اروپای غربی با ماشین‌آلات و آزمایشگاه‌های مدرن فشارقوی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی شهمیرزاد واقع در 33 کیلومتری شمال شهر سمنان تاسیس گردیده است. توسعه دانش فنی و تکنولوژی منحصر‌به‌فرد ساخت این نوع ترانسفورماتورهای خاص با تاکید بر ترانسفورماتورهایی با قابلیت اطمینان بالا همراه با پیوستگی تولید در صنایع فلزی کشور همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. از این‌رو شرکت ترانسفورماتور کوره آریا علاوه بر تامین ماشین‌آلات پیشرفته و جدید از سازندگان معتبر اروپای غربی و نیز استفاده از بهترین متخصصین داخل و خارج کشور، در قالب قرارداد بلند‌مدت، نسبت به انتقال تکنولوژی و دانش فنی روز اروپای غربی اقدام نموده است. در این راستا این شرکت با پشتیبانی‌های فنی لازم مبنی بر طراحی، آموزش، نظارت بر تولید، تست، نصب و راه‌اندازی و همچنین تامین نرم‌افزارهای تخصصی محاسبات و طراحی این ترانسفورماتورهای خاص بهره‌مند گشته است.

 • ترانسفورماتورهای کوره قوس ‌الکتریکی

(Electric Arc Furnace Transformers)

تا توان360 مگا‌ولت‌آمپر و جریان فشار‌ضعیف 140 کیلو‌آمپر                          

 • ترانسفورماتورهای کوره پاتیلی

(Ladle Furnace Transformers)

تا توان50 مگا‌ولت‌آمپر و جریان فشار‌ضعیف 140 کیلو‌آمپر

 • انواع ترانسفورماتورهای تغذیه کوره‌های ‌القایی

(Induction Furnace Fed Transformers)

 • ترانسفورماتورهای یکسوساز

(Rectifier Transformers)

تا توان140 مگا‌ولت‌آمپر و جریان فشار‌ضعیف150 کیلوآمپر

 • ترانسفورماتورهای تغذیه سیکلوکانورترهای چند فاز به چند فاز برای کنترل موتورهای AC  

(Cycloconverter Transformers)

                         

ترانسفورماتورهای یکسوساز

ترانسفورماتورهای يكسو ساز به عنوان منبع تغذيه مناسب برای مدارهای يكسو­ سازها غالبا در صنايع الكتروليز و كارخانه­ های توليد فلزاتی از قبيل آلومينيوم، روی، مس و ... كاربرد دارند. گروه صنعتی آريا ترانسفو قابليت توليد انواع ترانسفورماتورهای یکسوساز شامل ترانسفورماتورهای يكسوسازهای ديودی و تريستوری با انواع تنظيم ولتاژ را دارا می باشد.

ترانسفورماتورهای پست موبایل

پست‌های موبايل مجهز به تمامی تجهيزات يك پست بوده كه بر روی يك تريلر نصب شده و قابل جابجايی و حمل و نقل می‌باشد. موارد كاربرد پست‌های موبايل عبارتند از:

 • جهت برق رسانی اضطراری
 • در صورت خرابی تجهيزات يك پست از قبيل ترانسفورماتور اصلی پست و عدم وجود و يا امكان به كارگيری  ترانسفورماتور رزرو
 • در زمان عمليات تعمير و نگهداری پست اصلی
 • در هنگام بلايای طبيعی جهت برق رسانی به مناطق خاص آسيب ديده
 • جهت برق رسانی موقت به يك شبكه قدرت
 • قبل از ايجاد و راه‌اندازی كامل يك پست
 • به‌عنوان پست رزرو هنگام پيك بار شبكه
 • قابل استفاده به عنوان پست‌های معمولی شبكه
 • جهت اتصال شبكه‌های ايزوله از هم
درخواست اطلاعات بیشتر
درخواست اطلاعات بیشتر
 • نام
 • نام خانوادگی
 • مدل محصول
 • ایمیل